Biomolekulární léčba
Léčba mistrovskými rostlinami

Centrum Oni Shobó, ve kterém pořádáme naše pobyty, společně s Centrem pro výzkum tradiční medicíny pod vedením Dr. Roberta Inchaustequi ve městě Iquitos, začalo spolupracovat na léčení nejrůznějších onemocnění, a to pomocí extraktů z léčivých rostlin (plantas maestras), které se tradičně používají nativními kmeny Amazonie.
Druhy, které stále ještě skrývají sekundární metabolity s velkým léčebným potenciálem, mohou pomoci mnoha lidem, tyto indicie byly získané díky etnobotanickým a předběžným klinickým studiím.
Půda výzkumného centra je tvořena profesionálním týmem lékařů, vědců a je vybavena přístroji pro přípravu speciálních směsí rostlin.

Našim cílem je věnovat se lidským potřebám zdraví, ale také napomoci zachování přírodních zdrojů díky aplikaci nových technik na přípravu velice nízkých léčebných dávek, redukováním množství původní rostlinné materia prima.

V čem spočívá léčba?

Aplikace fytokomplexů v mikro dávkách, což jsou to produkty vyvinuté v Centru pro výzkum tradiční medicíny. Získávají se prostřednictvím organického molekulárního štěpení, lyofilizace, díky kterému se zachová aktivita živých molekul. To jim umožní nést velké množství energie ve formě světelných kvant vázaných v chemických ligandech, které je tvoří a vytváří tak jedinečný organický komplex.
Jedná se o molekuly, které skladují a přenášejí energii rostlin a mají schopnost putovat až k poškozeným buněčným membránám, které čistí a regenerují. Nechají prostupovat kyslík a glukózu, které buňku napomohou reaktivovat a současně blokují látky, které negativní stav (onemocnění) vyživují. Takto se uzdraví všechny fyziologické procesy, při kterých se tvoří tuky, hormony a chemické látky, které plní v lidském těle nejrůznější funkce.

Jaký efekt má medicína?

Působí na membránách postižených buněk, kterým napravuje a regeneruje znečištěnou či nefunkční kapacitu. Vytvoří se bublina, která pohltí již mrtvé buňky a v organismu je izoluje.
Celý tento proces musí být doprovázen speciální dietou, protože pokud se pokračuje v konzumaci toxických potravin, dojde k opětovnému rozrušení těchto bublin, toxický obsah se vylije a poškodí další, ještě zdravé, buňky.

Jak se používá tato léčba?

Extrakty se aplikují ve formě intramuskularnich injekci (do svalů). Energie rostlin se tak dostane přímo k postiženým tkáním, tato forma léčby tedy nemá žádné vedlejší účinky a je velmi šetrná pro dospělé i děti.

Léčebné centrum

Centrum pro výzkum tradiční medicíny se zabývá výzkumem nových alternativních léčebných metod pro prevenci i léčbu nejrůznějších onemocnění a zlepšení kvality života.

Nabízí bezpečné a dostupné přírodní produkty.

Nachází se ve městě Iquitos v peruánské Amazonii, kde je každému klientovi určena diagnóza s odpovídajícím způsobem léčby.

Následně je pacient ubytován v areálu centra Oni Shobó, které poskytuje klidné a čisté prostředí, obklopené džunglí, se zdravou stravou odpovídající dietě a další léčebné a doplňkové aktivity.

U některých onemocnění (vitiligo) se po této léčbě vyžaduje pobyt v nadmořské výšce 2500 mnm, kde dojde k aktivaci metabolismu a urychlení léčebného procesu.

Pro tyto případy poskytuje centrum Oni Shobo adekvátní ubytování v peruánských horách s odpovídající stravou

Následuje lékařská kontrola.

Druhy onemocnění

Rakovina, vitiligo, leukémie, lupénka, artritida, hypertenze, prostatitis, Alzheimer, deprese, bradavice, diabetes, hemoroidy, astma, Parkinson, schizofrenie, genetická onemocnění, degenerativní onemocnění, poruchy růstu u dětí, onemocnění zažívacího, dýchacího, močového, pohlavního a nervového systému.


Dieta v průběhu léčby
(Hypoalergenní dieta)

Mléko bez laktózy 1 - 2 hrnky

v prášku, tekuté nebo ve formě sýru

Maso 250g

hovězí, kuřecí, ryby, slepice - vše organické, krmené organickou stravou bez chemie
polévky, vařené, pečené, grilované, dušené

Cereálie bez glutenu

rýže, quinoa, quiwicha,
pražené, vařené, pečené, kaše

Hlízy 200 g

brambory, yuca, mrkev atd.
kaše, vařené

Zelenina 300g

polévky, krémy, dušené, vařené, kaše, saláty

Luštěniny 200 g

Ovoce

všechno kromě uvedeného v zakázaných* 
džusy, štávy, čerstvé syrové vařené

Cukr

třtinový cukr, přírodní marmelády, med

Tuky

rostlinné oleje za studena lisované, olivový extra virgin, kokosový, lněný, sezamový, sýr cottage, olivy, kokos, oříšky, avokádo
Pouze na dochucení

* Zakázané potraviny:

Ryby, mořské plody, vejce, vepřové, konzervy, čokoláda, kakao, mléko, kafe, čaj, veškeré uzeniny, sušené maso, koření, aji, jahody, alkohol, mango, pomeranč, citron, ovesné vločky, želatiny, řapíkatý celer, špenát, ocet, smažené na klasickém oleji nebo sádle.


Diabetici - ne chleba, těstoviny, cukr, trocha soli


Doporučení:
Maso musí být vařené min 3 minuty, potom se může použít k další přípravě
Dieta se sníženým množstvím soli a cukru
Pokud se pozoruje reakce na kůži nebo jiné potíže (nevolnost, bolesti hlavy atd) po nějakém povoleném jídle, je potřeba jej z jídelníčku vynechat.


Nejíst nic co je koupené v obchodě a označené výrobní etiketou, je kontaminované, obsahuje konzervanty, dochuvovadla, sladidla atd. Nebo pečlivě prozkoumat obsah produktu, zda se jedná o 100 % přírodní produkt.
Jídlo by mělo být vždy čerstvé, organické.
Cereálie je nutné vždy den před konzumací namočit, aby se zbavily glutenu.
Pokud se projeví alergická reakce, je potřeba 1 - 2 týdny počkat.
Po dietě je potřeba postupně začleňovat do jídelníčku zakázané potraviny, a sledovat jestli se objeví nějaká reakce.


Poznámka:
Ne všechny kalorie jsou stejné, každá potravina obsahuje informaci pro geny, které kontrolují metabolismus, není to pouze energie ve formě kalorií, dieta je nejlepší způsob jak pomoci stravě, aby komunikovala s geny v jazyce, kterému rozumí.
Ryby pouze z otevřeného nezamořeného moře, pokud z řeky bez zubů a se šupinami.
Doporučujeme ozonoterapii - terapii kyslíkem.
Změnit nadmořskou výšku na 2500 mnm.
Změnit bydlení.