Překrásná místa v Peru

Nezapomenutelné výpravy

Po návštěvě džungle se můžete osvěžit polotrekovou výpravou do magických míst, které se v Peru hojně nabízí. Vybrali jsme pro vás výlety do horské oblasti Cuzco a turisty zatím nově objevované Chachapoyas.

CUZCO

1. den - transfer do Cuzca, aklimatizace, oběd, odpoledne prohlídka města Cuzco (4 hodiny) - historické centrum, katedrála, sluneční chrám Koricancha, navštívíme archeologické komplexy pevnost Sacsayhuaman, Kenko, zřícenina Puca Pucara (tzv. "Rudá pevnost", panoramatický výhled na údolí Cusca) a incké lázně Tambomachay

2. den - Posvátné údolí Inků (10 hodinový výlet) - oběd v malém pěkném městečku Urubamba, návštěva turistického centra Ollantaytambo (prastará incká citadela, která střeží vstup do údolí). Návrat do Cuzca přes Chinchero (tzv. "Duhová vesnice", nadmořská výška 3762 m).

3. den - celý den Machu Picchu (2400 m) 

4. den - odjezd do léčebného centra Oni Shobó, Iquitos


CHACHAPOYAS

1.  den - transfer z léčebného centra Oni Shobó, Iquitos do Chachapoyas, ubytování v hotelu
2. den - výlet do údolí Uctubamba a k pevnosti Kuelap

Národní historická památka Kuelap byl konstruován v letech 1000 až 1400 po Kristu na vrcholku hory v severní části And, kulturou Chachapoyas. Je to jedna z nejdůležitějších památek v oblasti peruánské vysokohorské džungle.
Je to nedobytná pevnost postavená v nadmořské výšce 2987 m.n.m., obklopená horskými srázy údolí Uctubamba a nádherným výhledem do vysokohorské džungle, které dominují andské vrcholy a přinášejí tak návštěvníkovi jedinečnou podívanou.
Kuelap bylo kamenné město s približně 500 domy, prevážně kulatého půdorysu.
Dochovány jsou ruiny hlavního chrámu, ve kterém se konaly rituály a kde se našly pochované lidské ostatky.
Předpokládá se, že sloužil jako bezpečné místo v případech pohotovosti a domov pro aristokracii, která měla zajistit produkci potravin, protože se zde ve velkém pěstovaly různé plodiny a chovala zvířata.

3. den - prohlídka sarkofagů Karajia a jeskyně Quiocta

V kultuře Chachapoyas bylo zvykem používat sarkofágy k pohřbívání mrtvých. 7 těchto unikátních na sebe navazujících soch vysokých 2,5 m, bylo objeveno na útesu Karajia v oblasti Amazonas. Třetí z nich se narušila v průběhu zemětresení a díky tomu archeologové mohli objevit uvnitř uloženou mumii, obklopenou keramikou. 

4. den - výprava k vodopádu Gocta a Yumbilla

Vodopád Gocta vysoký 771 m, zaujímá 15. místo v seznamu největších vodopádů světa. Yumbilla je na 5. místě. 

5. den - odjezd do Limy